PSS „Społem”
Mural Społem Chemia Ogrodowa Numer inwentaryzacyjny: M 036
Nazwa: Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem”
Lokalizacja: Zachodnia 53
Przecznica: Ogrodowa
Ilość płaszczyzn: 1
Stan: zasłonięty
Autor projektu: Kazimierz Trzebiatowski
Wykonanie: Kazimierz Trzebiatowski

W połowie września 20007 roku drzewa zasłaniające ten podwójny mural zostały wycięte w pień. Po wielu latach reklamy można ponownie oglądać. Oczywiście wycięcie drzew nie było sprawką serwisu Łódzkie Murale, ścianę odsłonięto z powodu - jak wieść niosła - mającego tam powstać graffiti. Graffiti jak dotychczas nie powstało, ale zawieszono tam na jakiś czas wielkopowierzchniowe reklamy.

Sam mural społem powstał ok. 1979 roku. Jak wiemy z relacji córki jego twórcy, p. Danuty Trzebiatowskiej, pierwotnie miał wyglądać nieco inaczej - tło miało być utrzymane w odcieniu błękitu kobaltowego, a i pomarańczowych motywów miało być więcej.

O znajdujacej się na tej samej ścianie reklamie Chemii więcej tutaj.

     
Mural Społem Ogrodowa   Bliżej ul. Zachodniej, na wyższej ścianie znajduje się reklama spółdzielni Społem, z jej logo w centrum. Ta część malowidła była dobrze widoczna przez cały czas.
     
Mural Społem Ogrodowa   Projekt reklamy udostępniony dzięki uprzejmości p. Danuty Trzebiatowskiej. Jak widać, kontrast pomarańczowy-niebieski nie spodobał się komisji, niebieskości w wersji ostatecznej zastąpione zostały brązami.
     
Mural Chemia Ogrodowa   Prawdopodobnie nigdy niezrealizowany projekt reklamy PSS dla tej ściany. Z archiwum p. Danuty Trzebiatowskiej.
     
Poprzedni obiekt

Powrót do galerii (31 - 40)

Następny obiekt

 

© Łódzkie Murale · Ostatnia aktualizacja tej strony: 28.10.2013