Wystawa fotograficzna
"Łódzkie Murale
w obiektywie Bartosza Stępnia"
     

25 sierpnia 2010 roku w restaracji "U Milscha" (Łąkowa 21) odbył się wernisaż wystawy fotografii mojego autorstwa przdstawiających łódzkie murale z czasów PRL. To bardzo przyjemne wydarzenie nie mogłoby się udać bez pomocy p. Małgorzaty i Michała Markowiczów (właściciele) oraz niezastąpionej łódzkiej przewodniczki - Justyny Tomaszewskiej. Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się autorzy udokumentowanych reklam, ich potomkowie, miłośnicy Łodzi i artyści plastycy. Niestety nie mogłem być na wernisażu osobiście, reprezentowała mnie moja rodzicielka - Sylwia Stępień - na co dzień prowadząca pracownię plastyczną w Szkole Podstawowej nr 2.

Spotkanie prowadziła Justyna Tomaszewska, która znakomicie omówiła temat łódzkich murali i poświęconej im wystawie.
Głos zabrała również i moja mama, opowiadając o dokumentacji murali oraz zbieraniu o nich informacji.
Na wernisażu rzecz jasna nie zabrakło przedstawicieli łódzkich mediów.
Po wstępie odtworzono krótki film o łódzkich muralach, który stworzyłem specjalnie dla potrzeb wernisażu (a w którym uczestniczyć nie mogłem).
Goście dopisali - sala była pełna.
Po części oficjalnej przyszedł czas na oglądanie samych fotografii.
Odsłonięcie: od lewej stoją: człowiek ze szczotką, p. Paweł Porzycki (twórca murali), Sylwia Stępień, Zenon Adamkiewicz (twórca), Danuta Trzebiatowska (córka twórcy wielu reklam Kazimierza Trzebiatowskiego) i Justyna Tomaszewska.
Oklaski dla twórców wielu łódzkich murali!
Zenon Adamkiewicz oraz Paweł Porzycki przy fotografii swego dzieła - motyla Peweksu.

 

© Łódzkie Murale · Ostatnia aktualizacja tej strony: 31.08.2008