Punkt dla Łodzi 2010
21 maja 2010 roku zostałem uhonorowany w plebiscycie Punkt dla Łodzi za ''wydobycie z zapomnienia oryginalnych łódzkich murali''. Jestem bardzo dumny z tego wyróżnienia, przyznanego w piątą rocznicę powstania strony, a podsumowujące moją ponaddziesięcioletnią działalność w tej dziedzinie.

Kapituła przyznająca Punkty wyróżnia inwestycje, działania i inicjatywy godne naśladowania i mające pozytywny wpływ na obeza naszego miasta. Na stronie internetowej Plebiscytu przeczytać można: Brzydka Łódź to niestety nie jedynie stereotyp, ale również określenie adekwatne do stanu faktycznego wielu miejsc w naszym mieście. Tym ważniejsze jest, aby doceniać osoby podejmujące wysiłek w kierunku odmienienia własnego skrawka miasta, wyłamujące się spod norm bierności, marazmu, chaosu i akceptacji dla brzydoty. Uważamy że Łódź jest specyficzna i trzeba tę jej specyfikę odpowiednio odświeżyć, wydobyć i pokazać, żeby zaczęła oczarowywać... Mam nadzieję, iż dzięki tej stronie łódzkie murale oczarują jeszcze niejedną osobę.

     
  Gratulacje po odbiorze pamiątkowego dyplomu. Dziękuję za wyróżnienie! Jednocześnie pragnę wyrazić swoją wdzięczność tym, którzy pomogli mi przez te wszystkie lata w zbieraniu materiałów, a bez których łódzkie murale pozostałyby zapomnianą kartą historii naszego miasta.
     
  Przed wręczaniem nagród miałem okazję zaprezentować krótkie informacje na temat historii i ewolucji reklam z czasów PRLu.

 

© Łódzkie Murale · Ostatnia aktualizacja tej strony: 3.07.2010