Przewodnik Fu:turystyczny z 1899 roku
Mural Foton

Dokładnie 1 lutego 2005 roku pojawiła się w Internecie strona "Łódzkie Murale", dokumentująca wielkoformatowe malowidła reklamowe na ścianach łódzkich budynków. Wspaniałym prezentem na piąte urodziny serwisu jest ukazanie się "Przewodnika Fu:turystycznego", zawierającego kilkustronicowy materiał na temat łódzkich murali, będący de facto próbą podsumowania moich

dziesięcioletnich badań w tej tematyce. Artykuł opatrzony jest licznymi fotografiami i tłumaczeniem na język angielski.

Sam przewodnik, którego redaktorem jest pani Marta Skłodowska, ukazuje Łódź na jaką rzadko zwracamy uwagę i doskonale oddaje atmosferę naszego miasta. Co więcej, jej subiektywne spojrzenie na Łódź uwidocznione w "Przewodniku..." umożliwia taki kontakt z miasem i ludźmi tworzącymi jego klimat, na jaki jeszcze chyba nikt się nie odważył. Ja równiez zawsze uważałem, że Łódź poznamy dopiero wtedy, gdy zajrzymy do podwórek, przyjrzymy się starym murom i przejdziemy się scieżkami, którymi na co dzień chadzają jedynie koty.

"Przewodnik Fu:turystyczny z 1899 roku" zdobyć będzie można już niedługo w różnych punktach informacyjnych w Łodzi, serdecznie zachęcam do zapoznania się z nim i przeczytania go "od deski do deski". Prezentacja "Przewodnika..." odbędzie się 8 kwietnia 2010 roku o godzinie 21 w klubie muzycznym Jazzga podczas imprezy "Łódź Party" (wstęp 10zł).

     

 

© Łódzkie Murale · Ostatnia aktualizacja tej strony: 4.04.2010